VĚTRÁNÍ S REKUPEŘAČNÍ JEDNOTKOU

Rekuperační jednotky pro rodinné domy

Čerstvý a čistý vzduch pro Váš domov

Současné novostavby zejména nízko energetické a pasivní domy jsou realizovány s kvalitně izolovaným a vzduchotěsným obvodovým pláštěm. Větrání pomocí klasického způsobu okny nelze v těchto stavbách dostatečně zajistit bez výrazné ztráty tepla na vytápění.

Vhodné řešení je rekuperační jednotka s řízeným větráním Vašeho domova. Větrání pomocí rekuperace zabezpečí stálou výměnu vzduchu s minimální ztrátou tepla. Vzduch z interiéru je odváděn pomocí odtahových prvků a jeho teplota je předávána ve výměníku rekuperace čerstvému venkovnímu vzduchu, který je distribuován zpět do domu. Čerstvý vzduch je přefiltrován přes filtr, kde je zbaven prachu, pylu a alergenů. V některých případech je možné vložit filtr s aktivním uhlím, které neutralizuje zápach ve vzduchu.

Správné větrání obytného prostoru je vždy se zavřenými okny. Otevřená okna samozřejmě můžete mít, ale výkon větrání se snižuje vlivem nasávání vzduchu skrz okno.

Rekuperace ZEHNDER

Původně švýcarská rodinná firma založená před více než 100 lety rodinou, jejíž jméno společnost stále nese a její potomci stojí i dnes v čele společnosti.

Systémy komfortního větrání Zehnder představují řešení pro optimální výměnu vzduchu, která je řízena automaticky dle individuálních požadavků. Vzájemně sladěné komponenty systému přivádí nepřetržitě do interiéru čerstvý, čistý vzduch a odvádí ten vydýchaný, spotřebovaný vzduch.
Díky vysoce účinné rekuperaci tepla (až 95 %) lze dosáhnout významné úspory nákladů na vytápění a s volitelným entalpickým výměníkem tepla je možná také rekuperace vlhkosti (až 65 %).

Rekuperace PAUL

Společnost založená v roce 1994 patří nyní mezi lídry v oboru řízeného větrání s rekuperací. Základním bodem byl nově koncipovaný tepelný výměník pro větrací jednotky. Jedním z výrobků, který jako první v Německu získal v roce 2002 certifikát "výrobek odpovídající potřebám pasivního domu" byl THERMOS PAUL.

Výrobky PAUL dodává do celé Evropy jednotky ověřené certifikátem pro pasivní domy a patří mezi lídry v sektoru výrobků pro větrání bytových prostor.

Komfortní větrání Zehnder

Správné větrání je základem pro zdravé a komfortní vnitřní klima v rodinném domě. Lze toho dosáhnout za pomoci optimálně navrženého a kvalitně provedeného systému řízeného větrání s rekuperací.

Zehnder nabízí rozsáhlé portfolio produktů, s jejichž pomocí lze takový systém jednoduše sestavit - od větrací jednotky, přes rozvody vzduchu, až po volitelné příslušenství a čerpat mnoho výhod, které nám systémy větrání nabízejí.

Prohlédněte si video a zjistěte více o principu fungování systému nebo si přečtěte více o tom, jaké výhody vám může systém komfortního větrání přinést.

Proč větrání s rekuperací?

 • Účinnost rekuperace až 95%
 • Úspora nákladů na vytápění  (až 30 - 50%)
 • Nízký spotřeba elektrické energie u větrací jednotky
 • Komfortní větrání bez průvanu a teplotních šoků (v zimě)
 • Trvalý přívod čerstvého vzduchu, který prošel přes jemné filtry
 • Možnost oddělení od venkovního hluku
 • Snižování obsahu CO2 aj. škodlivin, které jinak běžně dýcháme

Decentrální rekuperační jednotky Zehnder

Komfortní větrání pro byty a jednotlivé místnosti

Zehnder ComfoSpot 50

Kompaktní rozměry a přesto vysoký výkon. Decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50 je určena pro odvětrání jedné místnosti a nabízí komfort v podobě rekuperace tepla i vlhkosti díky jedinečnému entalpickému výměníku. Výhodou je také snadná instalace s minimálními požadavky na stavební úpravy. Ovládání je možné prostřednictvím ovládacího panelu přímo na jednotce, k dispozici je pak také externí ovladač, který lze umístit kdekoliv v místnosti. Pro dosažení ještě vyšší účinnosti lze zvolit ovládání pomocí čidel vlhkosti, CO2 a kvality vzduchu.


Zehnder ComfoAir 70

Také u decentrální větrací jednotky Zehnder ComfoAir 70 lze očekávat komfortní klima v interiéru díky rekuperaci tepla a vlhkosti. Zároveň je velmi flexibilní, lze ji totiž využít pro odvětrání až dvou místností a to jednoduchým napojením vedlejší místnosti. Ovládání je možné dle preferencí: přímo na dotykovém displeji na jednotce nebo za pomoci externího ovladače umístěného kdekoliv v místnosti. Rovněž k této větrací jednotce jsou volitelně k dispozici čidla CO2, vlhkosti a kvality vzduchu.

Centrální rekuperační jednotky Zehnder

Komfortní větrání pro rodinné domy

Maximální energetická účinnost při nízké spotřebě

Díky inovativním technologiím dosahují větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q nejlepších hodnot: maximální energetická účinnost (podle měřicí metody PHI 90 % účinnost rekuperace tepla s hodnotou SFP 0,28 Watt/m3/h při 270m3/h) při minimální spotřebě energie ve své třídě. Tím se dosahuje úspor nákladů a rovněž se dlouhodobě zvyšuje hodnota nemovitosti.

Systém rozvodu vzduchu Zehnder ComfoFresh

Systém rozvodu vzduchu Zehnder ComfoFresh představuje promyšlený systém jak pro venkovní a odvětrávaný vzduch v exteriéru tak pro přiváděný a odváděný vzduch v interiéru.

 • Dokonale sladěné komponenty pro všechny stavební situace
 • Optimálně tepelně izolované potrubí pro venkovní a odvětrávaný vzduch Zehnder ComfoPipe
 • Rozvody vzduchu vedené libovolně pod stropem, v podlaze či ve stěně nebo také kombinovaně
 • Hladký vnitřní povrch Clinside pro hygienický systém rozvodu vzduchu
 • Designové krycí mřížky pro harmonické začlenění do každého prostředí

Ideální rekuperace tepla

Unikátní výměník tepla ve tvaru diamantu zajišťuje, díky mimořádně velké předávací ploše (zvětšené oproti původnímu výměníku o 25 %), vyšší účinnost rekuperace tepla. Ve srovnání s průměrnými konkurenčními výrobky je výsledkem snížení tepelné zátěže až o 38 %. K tomu přispívá i provedení jednotlivých kanálků, které zajišťuje rovnoměrné proudění vzduchu a tím i menší odpor vzduchu, což navíc snižuje spotřebu energie.

Prachové a pylové filtry

Výkonné filtry jednotky Zehnder ComfoAir. 100% zamezí tomu, aby se do přiváděného vzduchu dostal prach a pyl. Tím větrací jednotka zaručuje neustále čistý vzduch a je optimální volbou - zejména pro alergiky. Výstražný indikátor navíc včas upozorní na to, že je třeba filtry zkontrolovat a případně vyměnit. Přitom indikátor zohledňuje nejen uplynulou dobu, ale také přiváděné množství vzduchu. Filtry splňují standardy G4 a F7.

Plus záruka 5 let

Zehnder věří v kvalitu vlastní produktů a sází na spolehlivost systémů komfortního větrání a nabízí možnost prodloužené pětileté záruky. Získáte tak více jistoty, že vše bude fungovat tak jak má a pokud by přeci jen byla nutná oprava, můžete se spolehnout na to, že bude provedena v co možná nejkratším termínu a  bezplatně.

Podmínky pro rozšířenou 5letou záruku:

Poptávkový formulář

Popište nám jakou máte představu a požadavky pro vypracování cenové nabídky.