Junkers SupraEco SWO 270-2X

Interiérový ohřívač s tepelným čerpadlem vzduch voda pro přípravu teplé užitkové vody o objemu 260l.

 

Pro přípravu teplé vody získává tepelnou energii z vnitřního nebo venkovního vzduchu, čímž přispívá nejen životnímu prostředí, ale také vytváří značné úspory.

Tepelné čerpadlo je vybavené funkcí "smart grid" díky které je možné přednostně využívat vlastní vyrobenou elektrickou energii z fotovoltaické nebo větrné elektrárny a tím snížit náklady za nakupovanou elektrickou energii.

 

Vnitřní tepelný výměník vhodný pro připojení externího tepelného zdroje (solární systém, kotel).

Jediné co k přípravě teplé vody je zapotřebí, tak je elektrický proud. Vysoký topný faktor o hodnotě COP 4,3 umožňuje získat z 1kW elektřiny až 4,3kW tepelného výkonu. Ve srovnání s konvenčním řešením je možné ušetřit až 70% nákladů.

Tovární přednastavení a standardní hydraulické a elektrické přípojky umožňují velmi snadnou a rychlou instalaci.

Modulární konstrukce umožňuje jednoduchou výměnu všech komponent včetně zásobníkového modulu bez zásahu do chladícího okruhu. Okruh chladiva a teplé vody jsou úplně odděleny

 

Tepelné čerpadlo lze instalovat do jakékoliv větrané místnosti domu. Při odebírání tepla z vnitřních prostorů může být využito odpadní teplo z chladniček, praček, sušiček nebo jiných spotřebičů.
Čerpadlo ochlazuje vzduch v místnosti a odebírá vzdušnou vlhkost a je tedy možné TČ instalovat do sklepních nebo suterénních prostorů.
Více informaci a aktuální ceny naleznete zde

https://www.obchodsolar.cz/tepelna-cerpadla

Poptávkový formulář