SOLAR KERBEROS - fotovoltaický ohřev vody

Solar Kerberos je český výrobek a je to velice efektivní systém s hlavním využitím pro ohřev vody prostřednictvím energie vyráběné fotovoltaickými panely.

Maximální účinnost dosahuje díky DC/DC měniči se sledováním bodu maximálního výkonu MPPT.
Vyšší energetická výtěžnost díky MPP trackeru v průměru až o 30%.

Systém inteligentně řídí energii dodanou fotovoltaickými panely a energii ze sítě pro zajištění teplé užitkové vody v bojleru.
Není nutné si pořizovat speciální bojler protože Solar Kerberos je navržený tak, aby mohl ohřívat vodu ve většině běžných bojlerech o objemu 100 - 200 litrů.

SOLAR KERBEROS

Dostupné verze Solar Kerberos:

Solar Kerberos 250.S - vhodné pro připojení 6ks FV panelů o výkonu 250Wp s celkovým výkonem 1,5kWp

Solar Kerberos 320.B - vhodné pro připojení 8ks FV panelů o výkonu 250Wp s celkovým výkonem 2kWp

Solar Kerberos 320.H - vhodné pro připojení 8ks FV panelů o výkonu 250Wp s celkovým výkonem 2kWp s výstupem pro dvě topné tělesa


Solar Kerberos využívá vyrobenou elektrickou energii z fotovoltaických panelů se zvýšenou účinností díky DC/DC měniči s funkcí MPPT k ohřevu teplé užitkové vody.
Solar Kerberos může být připojený k libovolnému topnému tělesu o výkonu 2 - 3 kW. Není zde omezeno přesným typem tělesa ani konkrétním typem bojleru.

Přebytky elektrické energie z FV panelů Solar Kerberos může využít pro nabíjení baterií např. pro LED osvětlení, elektrokola, elektroskůtr nebo v kombinaci s DC/AC měničem jako záloha dodávek el. energie k napájení oběhových čerpadel, kotlů, plynových kotlů, nouzového osvětlení atd..

Solar Kerberos je schopen pracovat nezávisle na funkčnosti veřejné elektrické sítě.

Jak to funguje Solar Kerberos

Vyrobená elektřina z FV panelů putuje přes DC rozvaděč, kde se nachází stejnosměrné jistící a přepěťové prvky. Poté vstupuje do DC/DC měniče Solar Kerberos, kde je zajištěno maximální využití solární energie prostřednictvím MPPT. Podle nastavených hodnot je primárně el. energie určená pro ohřev vody topným tělesem v bojleru.

Po dosažení nastavené teploty může být energie přesměrovaná na externí výstup.

Možnost využití Solar Kerberos

  • univerzální použití s libovolným typem bojleru
  • funguje i při výpadku veřejné sítě
  • dohřev vody ze sítě přes nízký nebo vysoký tarif
  • externí výstupy pro přebytky
  • zálohování elektrických zařízení (oběhová čerpadla, kotle, atd.)

Poptávkový list