V Evropě vzniká největší solární elektrárna o výkonu až 84,5 MW

04.09.2011 16:38

 Zdroj: SolarniNovinky.cz

 

Firma solarhybrid AG jako hlavní dodavatel zahájila práce na rozšíření solární elektrárny FinowTower na bývalém vojenském letišti Eberswalde/Finowfurt v okrese Schorfheide, severovýchodně od Berlína.Výkon elektrárny bude zvýšen o 60.2 MW, na 84.5 MW. Díky tomu se tato elektrárna stane největší solární elektrárnou v Evropě a její rozloha bude odpovídat ploše 260 fotbalových stadiónů.

Zakázku o rozšíření stávající solární elektrárny v hodnotě kolem 111,5 miliónů Euro získala firma solarhybrid od společnosti Deutscher Solarfonds Stabilität 2010 GmbH & Co. KG. Hlavním investorem a provozovatelem zařízení je pak společnost Altira Renewables Management GmbH. Firma Commerzbank AG zajišťuje financování projektu.

Firma solarhybrid sama zpracovala rozsáhlý projekt elektrárny, a to od počátečního návrhu, přes dokumentaci ke stavebnímu povolení, až po zajištění financování a přípravu projektu. Rozšíření elektrárny navazuje na úspěšné dokončení první fáze výstavby (FinowTower I).

Na druhé fázi výstavby (FinowTower II) se budou podílet osvědčení partneři: dodavatelem fotovoltaických modulů je firma Suntech, převodníky dodá firma SMA, montážní technologie pak firma Mounting Systems, architektonické a projekční práce zajistí firma Enerparc a vlastní instalaci zařízení pak společnost Conecon.

Solární elektrárna FinowTower II by měla být spuštěna na konci prosince letošního roku. Za rok má vyrobit 82 miliónů kWh elektřiny, což postačí na uspokojení potřeb asi 23 500 domácností. Elektrárna FinowTower v průběhu dvaceti let sníží emise škodlivého oxidu uhličitého CO2 o 1 550 000 tun a významně tak přispěje nejen k rozšíření obnovitelných zdrojů energie, ale i ke snížení emisí skleníkových plynů.

 

Zpět