Senát: Chystá se jednání o politice ČEZu, který nadále plošně pokračuje ve stop-stavu pro nové FVE

21.10.2011 11:10

Datum: 21. 10. 2011 | Zdroj: SolarniNovinky.cz

Podle sdělení o důvěryhodného zdroje z okruhu České průmyslové fotovoltaické asociace (CZEPHO) se v úterý 25. října 2011 se v 15.30 hod. bude konat 10. schůze Podvýboru pro energetiku Senátu Parlamentu České republiky.

V rámci této schůze pak proběhne debata na téma: „Politika ČEZ, a. s. v oblasti připojování elektráren a podpora obnovitelných zdrojů energie“. Tato schůze byla iniciována senátorem Petrem Šilarem, jež má jako starosta s dopady současné politiky ČEZ, a. s. na běžné občany bohaté zkušenosti.

Dá se očekávat, že v rámci tohoto setkání budou senátoři řešit především neúnosnou situaci tzv. stop stavu na připojení nových fotovoltaických elektráren k elektrorozvodné síti, která postihuje především zájemce, kteří chtějí provozovat malé střešní instalace.

Je také pravděpodobné, že se senátoři budou věnovat dalším příčinám dnešního stavu:

  • Proč dosud nebyla zveřejněna studie, na základě které byl stop stav v roce 2009 vyhlášen?
  • Je možné ji zveřejnit a nechat posoudit nezávislou institucí?
  • Proč některé distribuční společnosti stále plošně zamítají žádosti o připojení do sítě, i když ohlásily, že je budou individuálně posuzovat?

Schůze se koná v budově Senátu, Valdštejnova pracovna, Valdštejnský palác (vchod přes recepci C1), Valdštejnské náměstí 17/4 118 01 Praha 1.

Jednání podvýboru je otevřené pro veřejnost a média.

 

Zpět