Sdružení distributorů ČSRES rozhodne o stop-stavu pro nové FVE do konce března

17.03.2011 07:27

 

Jan Kanta (ředitel pro Legislativu a trhy ČEZ, a.s.) a rovněž Pavel Gebauer, vedoucí Oddělení obnovitelných zdrojů energie na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) včera v Praze na konferenci Solární energie ČR 2011 prohlásili, že do konce března 2011 rozhodne ČEPS a distributoři o ukončení nebo dalším prodloužení stop-stavu pro připojování nových fotovoltaických elektráren (FVE) do sítě.

Koncem března má proběhnout tisková konference sdružení distributorů ČSRES, kdy bude uvedeno oficiální stanovisko ČEPS, a.s. ke stop-stavu. Zatím nebyl upřesněn termín konání této tiskové konference.

Stop-stav pro připojování nových FVE do sítě trvá od února 2010. Od té doby distributoři v ČR přestali vydávat kladná stanoviska pro připojování nových FVE a VTE do sítě bez rozdílů velikosti instalace.

V některých médiích se dnes objevily zprávy, že Energetický regulační úřad (ERÚ) oznámil obnovení připojování od června 2011. Tyto informace však nejsou relevantní. O připojování nových FVE rozhoduje pouze ČEPS a distributoři, ne ERÚ.

 

 

 

zdroj: solarninovinky.cz

Zpět