Německo hodlá ukončit dovoz energie z "českého jádra". Aneb o čem česká média příliš nemluví

19.06.2011 11:35

Ve spolupráci s Platformou pro OZE si Vás dovolujeme pozvat na mimořádnou akci, které českým médiím a veřejnosti přestaví z první ruky novou energetickou politiku v Německu, o které se u nás (zatím) příliš nemluví.

Jedná se o novinářský briefing s HANS-JOSEFEM FELLEM, mluvčím pro energetickou politiku frakce Bündnis 90/die Grünen ve Spolkovém sněmu v Německu. Briefing se uskuteční v pátek 24. 6. 2011 od 15:00 v hotelu Yasmin, Politických vězňů 913/12, Praha 1.

Německá vláda rozhodla dne 6. 6. 2011 o tom, že země vystoupí do roku 2022 z jaderné energetiky. Jakými zdroji bude nahrazena čtvrtina elektrárenského výkonu Německa? Přikloní se k OZE nebo se stane závislejší na dovozu energie z okolních států? Jak je na rozvoj OZE připravena německá síť? Promítne se tato změna do cen energie? Jak plánované kroky vnímá tamní průmysl a jaký to bude mít vliv na německou zahraniční politiku? Hans-Josef Fell bude při své návštěvě České republiky diskutovat o těchto a dalších otázkách.

Hans-Josef Fell je autorem německého zákona na podporu obnovitelných zdrojů energie z roku 2000. Je poslancem Bundestagu a hlavním expertem pro energetickou politiku Strany zelených, která má v současnosti v Německu 23% volebních preferencí. Je nepochybné, že se bude významně podílet na spoluvytváření německé energetické politiky v nadcházejících letech. Více informací naleznete na oficiálních internetových stránkách hans-fosef-fell.de.

Na briefing zveme také publikum, které může klást panu Fellovi dotazy spolu s novináři. Rádi toto pozvání tlumočíme i Vám. Pokud máte zájem se briefingu zúčastnit, prosím Vás o zaslání zprávy na adresu info@platforma-oze.cz.

Prosíme o pochopení, že je počet míst omezen a že Vaši účast musíme potvrdit. Akce bude simultánně tlumočena ČJ-NJ.

Těšíme se na případné setkání s Vámi.

S přátelským pozdravem

Neela Winkelmann-Heyrovská (za platformu Platforma pro OZE)
 

 

 

Zdroj: solarninovinky.cz

Zpět