Fotovoltaické elektrárny s ohřevem TUV

Jednofázové a třífázové fotovoltaické elektrárny určené pro napájení domácnosti vlastní vyrobenou elektrickou energií z fotovoltaických panelů. Nadbytek vlastní energie nespotřebované v domácnosti je použita na ohřev teplé vody v bojleru nebo v akumulační nádobě.

Přebytky vyrobené elektrické energie, jsou využity pro ohřev vody pomocí zařízení Wattrouter. Jedná se regulační systém, který detekuje, zda fotovoltaická elektrárna vyrábí více, než domácnost dokáže spotřebovat. Zařízení funguje v kombinaci s nízkým tarifem k zabezpečení stále teplé vody.

Získejte dotaci na svůj fotovoltaický systém až 80 000,- Kč

Při realizaci tohoto systému je možné čerpat dotace NZU a to ve dvou kategoriích:

C.3.4 - celkovým využitelným ziskem energie min 1 700kWh/rok - výše dotace 60 000,- Kč

C.3.8. - celkovým využitelným ziskem energie min 3 000kWh/rok - výše dotace 85 000,- Kč

Zajišťujeme kompletní služby od vypracování podkladů k registraci a podání žádosti NZÚ včetně doložení potřebných dokumentů.

Fotovoltaická elektrárna s ohřevem vody

- otázky a odpovědi

 • Kolik orientačně stojí systém fotovoltaické elektrárny s ohřevem vody?
  Cena dodávky fotovoltaické elektrárny s ohřevem vody dle podmínek NZÚ ve formě "na klíč" se pohybuje od 120 - 180 tis. Kč včetně 15% DPH ve standardním provedení a dle podmínek NZÚ.

 • Je možné na systém čerpat nějakou dotaci?
  Ano, je možné čerpat dotaci NZU, ve dvou variantách: C3.4. ve výši 55 000,- Kč, C3.9. ve výši 85 000,- Kč. Veškeré potřebné dokumenty pro získání dotace zajistíme a po realizaci podáme žádost o dotaci.

 • Je potřeba mít nový bojler nebo stačí stávající?
  Je možné použít Váš současný bojler nebo akumulační nádobu, která obsahuje topnou spirálu. Je nutné dodržet podmínku na minimální objem zásobníku a to 80l na 1kWp instalovaného výkonu. Pokud budeme mít fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 3kWp je nutné mít zásobník vody s minimálním objemem 240l.

 • Kdy dostanu peníze z dotace?
  Peníze budou poukázané do 1 měsíce po akceptaci žádosti na bankovní účet žadatele.
 • Kolik systém dokáže vyrobit energie a jaké je návratnost?
  Systém o výkonu 2kWp je schopen vyrobit za rok 2000kWh což představuje roční úsporu až 9 500,- Kč oproti odběru elektřiny z elektrické sítě. Orientační návratnost je cca 7 - 10 let.
 • Jaká je životnost solárních panelů?
  Výrobci solárních panelů poskytují 10letou záruku na produkt a 25let garanci výkonu na minimálně 80% původního výkonu.

 • Je potřeba žádat distribuční společnost o povolení?
  Ano, je potřeba žádat DS o povolení. Zároveň je nutné systém připojit do sítě včetně splnění platných připojovacích podmínek. V některých případech je nutné upravit odběrové místo (kapličku - kde je umístěn elektroměr).
  Žádost o rezervaci výkonu včetně připojovací proces za Vás vyřídíme.

Poptávkový formulář

Popište nám jakou máte představu pro vypracování cenové nabídky.