Nová zelená úsporám 2015

Ministerstvo životního prostřední a Státní fond životního prostředí ČR 21.10. 2015 zveřejnili podmínky další výzvy v programu Nová zelená úsporám určenou pro rodinné domy.
Příjem žádostí startuje 22.10. 2015 a je pro letošní rok k dispozici 520 milionů korun. V roce 2016 bude k dispozici očekávaných dalších 2,85 miliardy korun.
Program zelená úsporám bude pokračovat do roku 2021 a peněžní alokace by měla dosáhnout 21 miliard korun.

Více informací naleznete na stránkách http://www.novazelenausporam.cz/
Závazné pokyny pro žadatele v pdf závazné pokyny-rodinné domy-3výzva


Lze získat podporu až 35 000 Kč + 5 000 Kč na fotovoltaické systémy ohřevu teplé užitkové vody, které pokryjí spotřebu ohřevu vody alespoň 50%. Systém musí být vybaven zásobníkem vody o objemu minimálně 80 litrů na 1kWp instalovaného výkonu.
 

Fotovoltaické systémy ohřevu vody:

  • Solar Kerberos - pomocí tohoto systému můžete ohřívat teplou užitkovou vodu v současném ohřívač bez nutnosti svůj stávající ohřívač vody měnit.
    Více informací zde SOLAR K ERBEROS

     
  • Dražice Logitex LX - systém tuzemského výrobce DZ Dražice s držením patentu slovenského výrobce Logitex. Speciální ohřívač vody s objemem od 100 - 200 litrů, který využívá k ohřevu vody dvě topné spirály. Speciální topná spirála určená pro připojení fotovoltaických panelů. Topnou spirálu lze účinně dodat i do akumulačních nádob s objemem nad 200 litrů.
    Více informací zde DZ Dražice LX

 

Nechte si od nás vypracovat cenovou nabídku včetně zajištění dotace zelená úsporám pro fotovoltaické systémy ohřevu vody a využijte také sníženou sazbu 15% DPH.

Poptávkový list